Skargi, wnioski i petycje

    Skargi, wnioski i petycje

    Skargi, wnioski i petycje

    Składanie skarg i wniosków w Izbie Administracji Skarbowej we Wrocławiu
    Przyjmowanie i rozpatrywanie skarg i wniosków odbywa się zgodnie z przepisami Działu VIII ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. Z 2017 r., poz. 1257 ze zm.) oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 8 stycznia 2002 r. w sprawie organizacji przyjmowania i rozpatrywania skarg i wniosków (Dz. U. Nr 5, poz. 46).

    Skargi i wnioski można składać w następujący sposób:
    • pisemnie na adres: Izba Administracji Skarbowej we Wrocławiu,
    ul. Powstańców Śl. 24,26 Wrocław 53-333
    • Punkt Podawczy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu, parter budynku (pokój nr 5)
    • za pośrednictwem ePUAP
    • za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: ias.wroclaw@mf.gov.pl
    • faksem na numer: 71 365 27 81
    • osobiście w siedzibie Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu
    Przyjęcia interesantów odbywają się:
    Poniedziałek - od 7:30 do 15:30
    Wtorek - od 7:30 do 15:30
    Środa - od 7:30 do 15:30
    Czwartek - 7:30 do 15:30
    Piątek - 7:30 do 15:30

    W sprawie skarg i wniosków Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu lub zastępujący go Wicedyrektor przyjmuje osoby zainteresowane
    w środy w godzinach od 13:30 do 15:30.

    Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie wizyty.
    Osoby zainteresowane przyjęciem w innych godzinach lub w innym dniu tygodnia również prosimy o wcześniejsze ustalenie dogodnego dla Państwa terminu.
    Kontakt:
    Sekretariat Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu
    tel. 71 365 24 00
    fax 71 365 27 80
    e-mail: ias.wroclaw@mf.gov.pl

     

    Petycje

    Podstawa prawna: ustawa z dnia 11 lipca 2014 r. o petycjach.
    Przedmiot petycji:
    Przedmiotem petycji może być żądanie, w szczególności, zmiany przepisów prawa, podjęcia rozstrzygnięcia lub innego działania w sprawie dotyczącej podmiotu wnoszącego petycję, życia zbiorowego lub wartości wymagających szczególnej ochrony w imię dobra wspólnego, mieszczących się w zakresie zadań i kompetencji adresata petycji.
    Sposób składania petycji:
    Petycję można złożyć w następujący sposób:

    •     przesłać listownie
    •     przesłać faksem
    •     przesłać w formie pisma elektronicznego, za pośrednictwem elektronicznej platformy usług administracji publicznej ePUAP,
    •     złożyć w formie pisemnej bezpośrednio w siedzibie urzędu.

    Petycji nie można złożyć telefonicznie.
    Petycja powinna zawierać:

    • oznaczenie podmiotu wnoszącego petycję; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać oznaczenie każdego z tych podmiotów oraz osobę reprezentującą podmiot wnoszący petycję,
    • wskazanie miejsca zamieszkania albo siedziby podmiotu wnoszącego petycję oraz adresu do korespondencji; jeżeli podmiotem wnoszącym petycję jest grupa podmiotów, w petycji należy wskazać miejsce zamieszkania lub siedzibę każdego z tych podmiotów, oznaczenie adresata petycji, wskazanie przedmiotu petycji,
    • jeżeli petycja składana jest w formie pisemnej – podpis podmiotu wnoszącego petycję albo podpis osoby reprezentującej podmiot wnoszący petycję (w przypadku gdy podmiotem wnoszącym petycję nie jest osoba fizyczna lub gdy petycję wnosi grupa podmiotów),
    • jeżeli petycja składana za pomocą środków komunikacji elektronicznej – adres poczty elektronicznej podmiotu wnoszącego petycję.

    Składanie petycji w interesie podmiotu trzeciego:
    Petycja może być składana w interesie podmiotu trzeciego za jego zgodą. W takim przypadku petycja powinna dodatkowo zawierać, oprócz spełnienia wymagań wymienionych w pkt 4:
    - imię i nazwisko albo nazwę podmiotu trzeciego,
    - miejsce zamieszkania albo siedzibę podmiotu trzeciego,
    - adres do korespondencji lub adres poczty elektronicznej podmiotu trzeciego,
    - zgodę podmiotu trzeciego wyrażoną w formie pisemnej lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
    Uwagi :
    O tym, czy pismo jest petycją decyduje jego treść, a nie forma zewnętrzna.
    Petycje niezawierające imienia i nazwiska (nazwy podmiotu) oraz adresu wnoszącego pozostawia się bez rozpoznania.


    Mając na względzie art. 14 ustawy z 11 lipca 2014 r. o petycjach (j.t. Dz.U z 2017 r. nr 1123) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu informuje, że w 2016 r. do tut. organu wpłynęła 1 petycja mająca charakter indywidualny. Jej przedmiotem była likwidacja barier architektonicznych w Urzędzie Skarbowym Wrocław – Psie Pole. Petycja została załatwiona bez zbędnej zwłoki w terminie określonym w przywołanej ustawie. Wnosząca została poinformowana o braku możliwości dokonania zmian w postulowanym przez nią zakresie.

    Mając na względzie art. 14 ustawy z 11 lipca 2014 r. o petycjach (t.j.Dz. U. 2018 r. poz. 870) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu informuje, że w 2018 r. nie wpłynęła do tut. organu żadna petycja.

    Mając na względzie art. 14 ustawy z 11 lipca 2014 r. o petycjach (t.j.Dz. U. 2018 r. poz. 870) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu informuje, że w 2019 r. nie wpłynęła do tut. organu żadna petycja.

    Mając na względzie art. 14 ustawy z 11 lipca 2014 r. o petycjach (t.j.Dz. U. 2018 r. poz. 870) Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu informuje, że w 2020 r. nie wpłynęła do tut. organu żadna petycja.

    Mając na względzie art. 14 ustawy z 11 lipca 2014 r. o petycjach, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu informuje, że w 2021 r. nie wpłynęła do tut. organu żadna petycja.

    Pliki do pobrania

    Rejestr zmian